Bir Bilgi Markası

Rüyada Bit Görmek

Rüyada Bit Görmek Ne Anlama Gelir ?

Rüyada bit görmek, mala işaret eder.

Bir kimsenin rüyasında  yeni elbisesinde bit olduğunu görmesi, o kimse için  artması ümit edilen mala işaret eder.  Bitin eski elbisesinde olması durumunda ise fazla borçlanacağına işaret eder.

Yerde görülen bitler zayıf bir topluluk ile yorumlanır.

Rüyada bir biti öldürdüğünü gören kimse,  sünnete aykırı bir şey ister.

Rüyada elbisesinde veya vücudunda çok bit bulunduğunu görmek, hayra, nimete, berekete, üzüntü ve kederlerden kurtulmaya işaret eder.

Rüyada az bit gören  ve onları öldüren kimse, bütün üzüntülerden kurtulur.

Rüyada görülmüş olan çok bit, uzun  bir hastalığa, zarar, ihtiyaç ve fakirliğe işaret eder. Çok bit öldürmek, üzüntü, keder ve sıkıntılı bulunan kimsenin düştüğü üzüntü, keder ve sıkıntılardan kurtulmasına işaret eder. Bit yemek, düşmanı kahretmeye işaret eder.

Bir kimse uykudan uyanırken bitin üzerinde gezdiğini zannetse, o kimse  üzüntü ve kederden kurtulamaz.

Bir kimsenin rüyasında  kendi elbisesinden bit topladığını görmesi, o kimseye karşı abartılı bir yalan söylenmesine işaret eder.

Bir kimsenin rüyasında  bit tarafından ısırıldığını görmesi,  zayıf bir topluluğun o kimseye söz atmasına ve o kimseye iftira etmelerine işaret eder. Rüyada kendisini bitin kaşındırdığını gören kimse, borçlu olduğundan dolayı aranır.

Rüyada buğday biti görmek, azap çekmeye işaret eder.

Tiflisi Yorumları

Müellif: Rüyada bit görmek; kocasının nafakasını yiyen kadına…

Bir kimsenin bedeninde çok sayıda bit olduğunu görmesi, o kimsenin varlıklı ve ihtişam sahibi olmasına işaret eder.

Tavuk biti görmek; hırsız komşuya…

Bir kimsenin tavuk bitinin kendi elbisesini yediğini, kemirdiğini görmesi, o kimsenin hırsızlar tarafından soyulacağına …

Bir kimsenin tavuk biti öldürdüğünü görmesi, o kimsenin malını çalan hırsızı tanıyacağına ve malını ondan geri alacağına işarettir.

Cabir Mağribî: Bit öldürmek; düşmana galip geleceğine …

Çok sayıda bit tarafından ısırıldığını görmesi,  birtakım olaylar neticesinde insanların diline düşeceğine işaret eder.

Seyyid Süleyman Yorumu

Rüyada bit görmek; mal, hizmetçi ve aile ile yorumlanır. Üzerinizde çok sayıda bit olduğunu görmeniz, malınızın artmasına, hizmetçilerinizin çoğalmasına yahut ailenizin kalabalıklaşmasına işaret eder.

Kirmani diyor ki: Üzerinize bit düştüğünü görmeniz, malınızdan çok kişinin istifade etmesine işaret eder. Bitlerin üzerinizden düştüğünü görmeniz, karınızın artmasına işarettir.

Bitin etinden yediğini görenin ailesi, kendisinden faydalanır.  Üzerinizde bulunan çok sayıdaki biti süpürmek, iyi değildir. Mal kaybıdır. Bir bit öldürdüğünüzü görmeniz, hizmetçinize zalimce davranmanıza işaret eder.

Kasık biti, bazı tabircilere göre adi bit gibi yorumlanır. Bir kısım tabirciler ise, kasık bitini iyi saymamışlardır. Çünkü, insanın avret yerinde bulunur.  Fakat, kasık biti ile ilgili rüyayı defalarca tecrübe ettiklerini söyleyen başka tabirciler, bu hayvanın menfaat ve hayra işaret ettiğini söylemişlerdir.

Bu yazımızı beğendiyseniz, bu kategoride yer alan Rüyada Büyümek başlıklı bir önceki yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir