Bir Bilgi Markası

Rüyada Eyyüp ( A.s. ) Görmek

Rüyada Eyyüp ( A.S. ) Görmek Ne Anlama Gelir ?

Eyyüp (A.S.)’ı görmek belalara, ehlin, malın, evladın ve hanımın kaybolmasına ve buna da sabır ile tahammül edileceğine delildir. Bazen O’nu görmek, mal ve çocuklarının elinden çıkmasıdır. Bazan da rüyayı görenin yemin hususunda bir fakihe muhtaçlığıdır. Eğer rüyayı gören hasta ise hastalığı iyileşir. Bazen dahi kabul olması için yaptığı dua ve istediği şeye erişir.
Hz. Eyyüb’ün elbisesini giydiğini gören kimseye bela ve uğursuz şeyler isabet eder. Dostlarından ayrılır ve çok hasta olur. Sonra bunların hepsinden kurtulur. Büyük kimseler yanında övülür. Bazı tabirciler, Hz. Eyyüb’ü görmek belaya, yalnızlığa, müjdeye, aziz olmaya ve sevaba delalet eder, demişlerdir.
Bir kadının rüyada Hz. Eyyüp (A.S.)’ın hanımını görmesi malının gitmesi ve sırlarının açığa çıkması demektir. Veya sonunun hayır olacağına alamettir. Hasta adam O’nu (hanımını) görse ölür ve Allah indinde rahmet edilmiş kimselerden olur. Veya Allah merhamet, hastalığına şifa verir. Çünkü Hz. Eyyüb’ün zevcesinin ismi «Rahime» idi.

Seyyid Süleyman Yorumu

Rüyasında Eyyüp (A.S.)’ı gören kimse, ailesi yüzünden önceleri mihnet çeker. Fakat, sonra hali vakti eskisinden daha iyi olur.

Bu yazımızı beğendiyseniz, bu kategoride yer alan Rüyada Evliya Görmek başlıklı bir önceki yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir