Bir Bilgi Markası

Rüyada Göz Doktoru Görmek

Rüyada Göz Doktoru Görmek Ne Anlama Gelir ?

Rüyada göz doktoru görmek, dini ıslah eden Allah’ın yardımı ile birtakım kimseleri sapıklık yolundan çıkarıp hidayet yoluna kavuşturan ve dostları bir araya getiren kimseye işaret eder.

Rüyada görülen göz doktoru, ilme teşvik eden ve işlerin sonunu güzel düşünen, mükemmel bir insana işaret eder.

Bazen de rüyada göz doktoru görmek, kendisiyle müşavere eden kimseye öğüt veren ve hidayet yolunu, sapıklık yolundan ayıran  bir kimseye delalet eder.

Seyyid Süleyman Yorumu

Sattığı ilaçtan veya baktığı hastadan ücret almayan doktor; dini dünyaya tercih eden hayırsever bir insanın temsilcisidir. Halkın gözlerine ilaç yaptığınızı onların da bundan faydalandıklarını görmeniz, insanları doğru yola davet eden salih bir şahıs olduğunuza delalet eder. Ancak ilacınız deva vermez ise, gayretiniz boşa gidecek demektir. Hastasından ücret alan hekim; din ve dünyası bozuk bir kişi ile tabir edilir.
Ebu Said’ül Vaaz diyor ki: Doktor, halka dua eden, onlara iyilik yapan bir şahıstır.

Tiflisi Yorumu

İbn-i Sîrîn: Bir kimsenin rüyasında göz doktorluğu yaptığını ve tedavi ettiği kimselere verdiği ilaçların faydalı olduğunu görmesi, yoldan çıkan kimselere doğru yolu göstereceğine ve o kimselerin ondan fayda göreceklerine işaret eder. Aynı rüyada sahip olduğu ilaçlarının fayda etmediğini görmesi, bunun aksine yorumlanır.

Bu yazımızı beğendiyseniz, bu kategoride yer alan Rüyada Göz Ağrısı Görmek başlıklı bir önceki yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir