Bir Bilgi Markası

Rüyada İşten Çıkarılmak

Rüyada İşten Çıkarılmak Ne Anlama Gelir ?

Rüyada birisini işten çıkarmak, boşanma kararı yahut meslekten diğer bir mesleğe geçmektir.

Bir kimsenin rüyasında vazifeden alındığını ve yerine yaşlı birisinin tayin edildiğini görmesi, o kimsenin işlerinin yolunda gitmesine delalet eder.

Bir kimsenin rüyasında kendi yerine genç bir kimsenin tayin edildiğini görmesi, o kimsenin düşmanları tarafından kendisine bir kötülük tezgahlanmasına işaret eder.

Nablusi Yorumu

Rüyada birisini işinden çıkarmak, hanım için verilen talaktır veya bir san’attan diğer bir sanata geçmektir. Kadından yapılan azil (korunma) rüya sahibinin malında israf yaptığına ve çoluk çocuğunu mahrum etmesine delalet eder.

Bazı tabirciler, rüyada verilen söz işten çıkarılmaya delalet ettiği gibi rüyada işten çıkarmak da, verilen söze delalet eder, dediler. İşten çıkarılmak arzu ettiği memuriyete de delalet eder. Bir kimsenin rüyasında bir vazifeden alındığını görmesi, o kimseye o vazifenin verilmesine delalet eder.
Vazifesinden alınmış bir kimse rüyada kendisini vazifesinden almak için melik tarafından bir elçi gönderildiğini görse, o kimse memuriyete atanır.

Bir kimse rüyada görevden alındığını ve yerine yaşlı birisinin görevlendirildiğini görse, o kimsenin işleri kuvvetli olur. Bir kimsenin rüyasında kendi yerine genç bir kimsenin tayin edildiğini görmesi, o kimsenin bulunduğu memuriyette bazı düşmanları tarafından bir fenalığa düşmesine delalet eder.

Bu yazımızı beğendiyseniz, bu kategoride yer alan Rüyada İsrafil ( a.s. )'ın Sura Üflediğini Görmek başlıklı bir önceki yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir