Bir Bilgi Markası

Rüyada Limon Görmek

Rüyada Limon Görmek

Rüyada Limon Görmek : Rüyada limon görmek, kınamaya işaret eder. Bundan dolayı bir kimseye rüyada bir insan bir limon verse, o insan o kimseyi kınar ve ayıplar. Eğer limon sarı ve rüya sahibi onu yerse, mala işaret eder. Limonun yeşili yorumca sarışından hayırlıdır. Sarı olan her meyvenin yorumu böyledir.

Nablusi Yorumu

Rüyada görülen limon, kınamaya delalet eder. Eğer limon sarı ve rüya sahibi onu yerse, mala delalet eder. Limonun yeşili tabirce sarısından hayırlıdır. Sarı olan her meyve ve elbisenin tabiri böyledir.
Limon kınayıcının kınamasına delalet eder. Bundan dolayı bir kimseye rüyada bir insan bir limon verse, o insan o kimseyi, kınar ve ayıplar.
Limon ağacı insanlara fazlaca faydalı olan bir adamdır. Bazı tabirciler, limon ağacı, zengin hayır yapmakla meşhur ve fikirleri düzgün olmayan bir kadındır dediler.

Seyyid Süleyman Yorumu

Limon görmek; her halükarda (renginin sarılığı sebebiyle) hastalıktır. Yeşil limon; üzüntüdür. Rüya sahibi, gördüğü limonu yemezse; kederi daha hafif olur. Limon, tadı dolayısıyle de sıkıntıya işarettir. Limon ağacı; huysuz, asık suratlı bir adamla tabir olunur.  Bir rivayete göre, hayırsız ve hastalıklı bir adamı ifade eder. (Limon Suyu için Bkz. Şerbet) Tatlı limon, portakal gibi tabir edilir. Helal mala da işaret eder

Tiflisi Yorumu

İbn-i Sîrîn:  Rüyada limon görmek; hastalığa işaret eder.

Bu yazımızı beğendiyseniz, bu kategoride yer alan Rüyada Liman Görmek başlıklı bir önceki yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir