Bir Bilgi Markası

Rüyada Öpmek

Rüyada Öpmek Ne Anlama Gelir ?

Rüyada öpmek, ihtiyaçları gidermeye ve düşmana zafer bulmaya işaret eder. Rüyada bir adamı öptüğünü veya onunla sarmaş dolaş olduğunu yada şehvetle onunla yattığını gören kimse, maksadına muvaffak olur.

Eğer şehvetten dolayı öperse, öpen öpülenden yardım görür veya ilim öğrenir yada bilinen bir şeye erişir. Eğer şehvetsiz öperse öpülene, öpenden hayır ve iyilik veya bir şeyin öğrenilmesi yahut meşru bir şeye yol gösterilmesi gibi bir hayır ve menfaat erişir.

Bir kimsenin rüyasında bir çocuğu öptüğünü görmesi, o kimse  ile o çocuğun babası arasında dostluk ve sevgi olacağına delalet eder.
Eğer bir cariyeyi öpse, o kimsenin o cariyenin efendisine dost olacağına, eğer hür bir kadını öpse, o kadının kocasıyla dost olacağına delalet eder.

Eğer bir valiyi öpse, onun yerine vali olacağına, eğer hakimi veya bir meliki öpse, onların sözlerini kabul edeceğine delalet eder. Eğer hakim o kimseyi öpse, hakimden taraf bir hayra erişir. Her önder ve amir hakkında da tabir böyledir.

Bir kimsenin rüyasında çocuğunun kendisini öptüğünü görmesi, o çocuk buluğ çağına ermişse o kimsenin çocuğu ile faydalanacağına veya çocuğunun ona yapacağı iyiliğe delalet eder.

Bir şahıs rüyada kendi çocuğunu şehvet ve istekle öptüğünü gören görse, o şahıs çocuğundan veya çocuğunun anasından, sevinç, ‘mal, iyilik ve hayra nail olur.

Rüyada birisinin kendi gözlerinden, öptüğünü gören kimse, evlenir.
Eğer birisi tarafından bir gözünün öpüldüğünü görse, erkekler ile kadınların arasını yapan kimse olduğuna delalet eder. O adam Allah (C.C.) dan korksun.

Rüyada sevdiği birisinin ağzından öpmek, eline geçecek paraya, yanağından öpmek de, kazanacağı paralara delalet eder.
Bir kadını öpmek, sevdiği birisi tarafından gösterilecek teveccühe veya gönderilecek selama delalet eder.

Yaşlı kadını öpmek, açığa vurulan bir sözden dolayı özür dilemeye delalet eder.
Gençleri öpmek, kadehe delalet eder.

Rüyada alim bir kimsenin güzel bir kimseyi öpmesi, o kimsenin Kur’an okumasına; eğer o şahıs dünyayı seviyorsa, dünyanın ona yönelmesine delalet eder.

Bir şahıs rüyada bezekli ve süslü bir kadını öptüğünü veya onunla bir yatakta beraber yattığını görse, o şahıs kocası ölmüş bir kadınla evlenir, onun mal ve çocuğu ile istifade eder ve o sene hayra erişir.

Bir şahıs rüyada tanıdığı bir ölüyü öptüğünü görse, o şahıs o ölünün terk etmiş olduğu ilim ve eserleriyle veya malıyla yahut sağlığı zamanında yaptığı bir işi ile faydalanır, o ölüye dua ve hayır yapmak suretiyle de faydalı olur.

Rüyada tanımadığı bir ölüyü öptüğünü gören kimseye, ümit etmediği bir yerden eline mal geçer. Eğer tanıdığı bir ölü, o kimseyi öpse, o ölüden veya onun hayatta bulunan akrabalarından bir hayra erişir. Eğer o kimseyi tanımadığı bir ölü öpse, ummadığı bir sebeple meydana çıkacak bir hayrı kabul etmesine delalet eder.

Rüyada tanıdığı veya tanımadığı bir ölüyü şehvetle öptüğünü gören kimse, hacet ve isteğine nail olur.
Hasta olan bir kimse rüyada bir ölüyü öptüğünü görse, o hastanın öleceğine dalalet eder,

Seyyid Süleyman Yorumu

Süslü bir kadını öptüğünü veya kucakladığını gören, dul bir kadınla evlenir. Onun malından istifade eder ve bir evladı olur. Bu rüya hayırdır. Bir rivayete göre, rüya sahibi dünyaya meyleder. Bir ölüyü öpen, onun malından faydalanır.

Bir kimsenin rüyasında  bir padişahın huzurunda yeri öptüğünü görmesi, o kimsenin ona tabi ve yakın olmasına işaret eder. Halktan birinin önünde yeri öpmek, hayır değildir. Bir kimseye hürmeten yer öpmek; hayır, makam ve şereftir. Sevgilinin elini öpmek onun elinde eğilmektir veya zillettir. Aşağılanmaktır. Ayak öpmek, el öpmek gibidir.

Kirmani demiştir ki: Rüyasında bir ölüyü büyük arzuyla öpmek; ona hayır dua etmektir. Bir ölü tarafından öpüldüğünü gören kimse, onun malından hisse alır. Bir hayvanı öpen kimse, hayvan gibi birini sever. Katı cisimleri öpen kimse, birine meyleder.

Cafer-i Sadıka göre rüyada öpmek şunlara işaret eder: Hayır, menfaat, zafer, sevindirici haber ve murat.

Tiflisi Yorumu

İmam Cafer Sadık (a.s):  Rüyada birini öpmenin dört yorumu vardır:

1- ) Hayır ve menfaat

2- ) Dileğin gerçekleşmesi

3- ) Düşmana karşı zafer

4- ) Güzel söz duymak.

İbn-i Sîrîn: Birini öpmek; onu sevmek ve ona gönül vermek demektir.

Bir kimsenin rüyasında tanımadığı birini öptüğünü görmesi, o kimsenin ummadığı bir yerden hayır ve menfaat elde edeceğine…

Tanıdık birinin kendisini öptüğünü görmesi, o kimseden hayır ve menfaat göreceğine işaret eder.

Kirmanî: Bir kimsenin rüyasında bir erkeği şehvetle öptüğünü görmesi, o kimsenin ölmüş bir kimse hakkında iyilik yapacağına veya onun için hayır duada bulunacağına…

Ölen birinin kendisini öptüğünü görmesi, o kimsenin malından veya ilminden yana kendisine bir hayır ulaşacağına…

Birinin kendisini öptüğünü görmesi, o kimsenin kendisini sevdiğine…

Birini öptüğünü görmesi, muradına eremeyeceğine işarettir.

Çağdaş Ulema: Bir kimsenin rüyasında öpücük verdiğini görmesi, o kimsenin bir ricada bulunacağına, ancak bunun kabul görmeyeceğine…

Bir erkeği öptüğünü görmesi, bir ayrılık mesajı alacağına…

Annesini öptüğünü görmesi, şefkate ihtiyaç duyacağına…

Yaşlı birini öptüğünü görmesi, aşk konusunda ümitsizlik yaşayacağına…

El öptüğünü görmesi, sıradan yaşantısında, aşkta ve dostlukta bahtının açık olacağına…

Başkalarını öpüşürken görmesi, üzüleceğine…

Yeri öptüğünü görmesi, alçakgönüllü biri olduğuna, ancak üzüleceğine…

Birinin yanağını öptüğünü görmesi, başarıya ulaşacağına ve murada ereceğine…

Birini öpmek isterken reddedilmek; perişanlığa…

Bir kimsenin rüyasında öpüldüğünü görmesi, saygınlık elde edeceğine…

Biriyle defalarca öpüştüğünü görmesi, oldukça iyi bir geleceğinin olduğuna işarettir.

Bu yazımızı beğendiyseniz, bu kategoride yer alan Rüyada Hazreti Ömeri Görmek başlıklı bir önceki yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir