Bir Bilgi Markası

Rüyada Sürme Görmek

Rüyada Sürme Görmek Ne Anlama Gelir ?

Rüyada sürme görmek, mala ve iyi şeylere çok basiretli olmaya işarettir. Bir kimse eline sürme verildiğini görse o kimseye az veya çok mal isabet eder. Bir kimse rüyada kendisine salih bir kimsenin sürme çektiğini görse,bu rüya hayra işaret eder.

Kendisine kötü ve fasık bir kimsenin sürme çektiğini görse, bu rüyada hayır yoktur. Toplu bir sürmeye rastladığını gören kimse mala nail olur. Bir kimsenin rüyasında sürme görmesi, o kimsenin uyanıkken gözünden şikayeti olması durumunda şifa bulacağına işaret eder.

Rüyada sürme çekmek, dini ıslah etmektir.

Bir kimse rüyada sürme taşıyla gözüne sürme çektiğini görse, o kimse iki kadınla evlenir. Sürme taşı dışında, deniz köpüğü gibi şeyler kullandığını gören kimse, zina yapmak ister.

Sürme taşından çocuklara sürme çektiğini gören kimse, dininin iyi bir durum içinde bulunduğunu iltizam eder. Eğer sürme çekmekten maksadı süslenmek içinse, o kimse din işlerinde kendisini ziynet ve parlaklık verecek bir şeyi yapar. Bir kimsenin rüyasında bir insanın kendisinin gözüne sürme çektiğini ve gözünü de kör ettiğini görmesi, o kimsenin malından hile ile bir şey olmasına işaret eder.

Bekar kızın rüyada sürme çekmesi, evleneceğine, dul kadının sürme çekmesi de kocaya varmasına işarettir.Kan ve gül ile sürme çekmek fasıklığa ve batıl bir nikaha işaret eder.

Nablusi Yorumu

Rüyada sürme görmek, mala ve iyi şeylere çok basiretli olmaya delalet eder.
Bir kimsenin rüyasında eline sürme verildiğini görmesi, o kimseye az veya çok mal isabet etmesine delalet eder.

Bir kimse rüyada kendisine salih bir kimsenin sürme çektiğini görse, bu rüya hayra delalet eder. Eğer kendisine kötü ve fasık bir kimse sürme çektiğini görse, bu rüyada hayır yoktur.

Bir şahıs rüyada toplu bir sürmeye rastladığını görse, o şahıs mala erişir.
Rüyada kendisine sürme çekmek için sürme çekme yerine geldiğini gören kimse, dinini ıslah eder. Eğer gözünden bir şikayeti varsa, şifa bulacağına delalet eder.

Sürme taşıyla gözüne sürme çektiğini gören kimse, iki kadınla evlenir. Sürme taşı dışında, deniz köpüğü gibi şeyler kullandığını gören kimse, zina yapmak ister.

Bir kimsenin rüyasında sürme taşından çocuklara sürme çektiğini görmesi, o kimsenin dininin iyi bir durum içinde bulunduğunu iltizam etmesine işaret eder. Eğer sürme çekmekten maksadı süslenmek içinse, o kimse din işlerinde kendisini ziynet ve parlaklık verecek bir şeyi yapar.

Bir kimsenin rüyasında bir insanın kendisinin gözüne sürme çektiğini ve gözünü de kör ettiğini görmesi, o kimsenin malından hile ile bir şey olmasına delalet eder.

Bekar kızın rüyada sürme çekmesi onun evleneceğine delalet eder. Dul kadının rüyada sürme çekmesi de kocaya varmasına delalet eder.
Kan ve gül ile sürme çekmek fasıklığa ve batıl bir nikaha delalet eder.

Seyyid Süleyman Yorumu

Bu rüya; hayır, menfaat, ni’met ve malla yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında gözlerinin nurunu arttırmak maksadıyla sürme çektiğini görmesi, o kimsenin dinde selamet bulmasına işaret eder. Süslenmek maksadıyla sürme çekmek; fesata işarettir.

İsmail El Eş-as demiştir ki: Sürme satmak, din yolunda gayret etmekle yorumlanır. Rüyasında sürme çekmek için kullanılan çubuğu sürmedanlığa batırdığını gören, evlenir.

El Salimi, bu rüyayı şunlarla tabir ediyor: Göz sağlığı, din kuvveti, mal ve güzellik.

Kirmaniye göre sürme çekmek kadın ve erkek için hayırdır. Bir kimsenin rüyasında sürmeyi israf etmeden sürdüğünü görmesi, o kimsenin doğru yolda olmasına, sevap kazanmasına işaret eder.

Bu yazımızı beğendiyseniz, bu kategoride yer alan Rüyada Sürgünlük Görmek başlıklı bir önceki yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir