Bir Bilgi Markası

Rüyada Süt Emmek

Rüyada Süt Emmek Ne Anlama Gelir ?

Rüyada başka bir kadından süt emmek, yetimliğe, ihtiyaca, telef olmaya ve mizacın değişmesine işaret eder. Bir kadının rüyada birisini emzirdiğini görmesi, dünya kapılarının ve sebeplerinin üzerlerine kapanmasına, veya onların hapsine işaret eder. Bu sütü emen kimse ister çocuk, ister büyük; erkek veya kadın olsun yine yorum bu şekildedir.

Bir kimsenin sütten kesilmiş bir çocuğu emzirdiğini görmesi, o kimsenin hapsolmasına yahut hasta olmasına yahut üzerine kapının kapanmasına işaret eder. Eğer rüyayı gören hamile bir kadınsa hamileliğinden kurtulur.

Bir kimsenin rüyasında bir çocuğu emzirdiğini yahut çocuktan emdiğini görmesi, o kimsenin şiddet ve meşakkate düşmesine işaret eder. Sonra Allah-u Teala Hazretleri onu meşakkat ve şiddetten kurtarır.

Kimseyi emzirmediği takdirde iki memesinde süt olduğunu gören kimse için dünyanın yüz çevirmesinden sonra ona yeniden fazlaca teveccüh ve yönelmesine işarettir.Eğer birisini emzirirse, gerek emen ve gerek emilen kimse için hayır yoktur.

Bir kadın rüyada bir erkeğin kendisinden emdiğini görse, o erkek emdiği süt kadar kadının malından alır. Bir kimse rüyada kadınların etrafında gezinip onların memelerinden emdiğini ve sütün de çıkmadığını görse o kimse çocukları öper.Hasta kimse süt emdiğini görse iyileşir.

Nablusi Yorumu

Rüyada başka bir kadından süt emmek, yetimliğe, ihtiyaca, telef olmaya ve mizacın değişmesine delalet eder.

Bir kadının rüyada birisini emzirdiğini görmesi, dünya kapılarının ve sebeplerinin üzerlerine kapanmasına, yahut onların hapsine delalet eder. Zira emziren kadın, memesini çocuk terk edinceye kadar hapis, gibidir. Kadının memeleri çocuğun ağzında bulunduğu müddet içinde kadın için hareket mümkün değildir. Bu sütü emen kimse ister çocuk, ister büyük erkek veya kadın olsun yine tabir bu şekildedir.

Bir kimse sütten kesilmiş bir çocuğu emzirdiğini görse o kimse hapsolunur yahut hasta olur. Yahut üzerine kapı kapanır. Eğer rüyayı gören hamile bir kadınsa hamileliğinden kurtulur.

Bir kimse rüyada bir çocuğu emzirse yahut çocuktan emse o kimseye şiddet ve meşakkat erişir. Sonra Allah Teala Hazretleri onu şiddet ve meşakkatten kurtarır.

Kimseyi emzirmediği takdirde iki memesinde süt olduğunu gören kimse için dünyanın yüz çevirmesinden sonra ona yeniden fazlaca teveccüh ve yönelmesine delalet eder. Eğer birisini emzirirse, gerek emen ve gerek emilen kimse için hayır yoktur.
Bir kadın rüyada bir erkeğin kendisinden emdiğini görse, o erkek emdiği süt kadar kadının malından alır. Halbuki o kadın ondan razı değildir.

Bir kimse rüyada kadınların etrafında gezinip onların memelerinden emdiğini ve sütün de çıkmadığım görse o kimse çocukları öper.
Hasta bir kimse emdiğini görse hastalığından iyi olur. Çünkü süt besleyicidir.

Seyyid Süleyman Yorumu

Birinin memesinden süt emdiğini gören, hapse girer. Bir kısım tabirci süt vermeyi ve süt emmeyi iyi saymamışlardır.

Ebu Said’ül Vaaz demiştir ki: Bir kadının memesini emdiğini gören, hastalanır veya geçim sıkıntısı çeker. Kendi memesinden süt emdiğini gören kadın, kızının mirasını yer.

Bir kadının başka bir kadının memesini emdiğini fakat, süt çıkmadığını görmesi hayır değildir. Kadının diğer organlarından süt çıktığını ve bunu emdiğini gören, mal ve menfaat sağlar. Ancak emilen kişi zarara uğrar. Bir hayvanın memesini emmek; nimet ve maldır. Bir kadının memesini emmek hayır değildir.

Kirmani diyor ki: Emmek; maldır. İnsandan veya eti yenmeyen hayvandan emmek; haram malla, eti yenen hayvandan emmek; helal malla yorumlanır. Bir rivayete göre insanın süt vermesi, şefkat ile tabir edilir.

Cabir’ül Mağribi şöyle diyor: Memesi olmayan birinden emdiğini gören, cimri bir adamdan yardım ister. Emdiği yerden süt çıkarsa, bu talebi yerine gelir. Bir insanın yahut hayvanın emilmesi uygun olmayan bir yerini emen, çok zor bir işin peşine düşer. Emdiği yerden süt çıkarsa, bu zahmetli işte güçlükle muvaffak olur. Bir çocuktan emdiğini gören erkek, hapse girer.

Bazı tabircilere göre annesinin memesini emdiğini gören, büyük itibar ve makam sahibi olur. Elinden süt emdiğini gören; dünyada muvaffak olup, servete kavuşur.

Bir erkeğin kadının sütünden emmesi, o kadının malından almasına delalet eder. İnsan ve hayvan memesinden süt yahut başka bir mayi emmek; mala işarettir. Fakat, memeden cansız bir şey çıkması hayra yorulmaz. Bir rivayete göre, menfaattir. Bu cansız, madde daha sonra hareketlenirse, rüya evlat ile yorumlanır.

Bu yazımızı beğendiyseniz, bu kategoride yer alan Rüyada Süt Görmek başlıklı bir önceki yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir