Bir Bilgi Markası

Rüyada Yemek Yemek

Rüyada Yemek Yemek Ne Anlama Gelir ?

Bir kimsenin rüyasında bir kapta yemek yediğini görmesi, o kimsenin kanaatkar olmasına işaret eder. Ancak yemek yediği kap, altın ve gümüş gibi haram olan şeylerden ise, bu rüya haram mal ve çok borca işaret eder. İnsanlar arasında yemek yemek, şöhrettir.

Yiyeceği şeyi çiğnediğini görmek, kazanç ve işini benimsemeyerek hafife almaktır. Çiğnediği şeyi acele yuttuğunu görmesi borcunun acele istenmesidir. Bir kimsenin rüyasında yediği şeyin tadının kendisinden daha iyi bir tada döndüğünü görmesi, o kimsenin iç temizliğine, acı ve ekşiye dönmesi ise işinden ve ailesinde bir değişikliğin ortaya çıkmasına işaret eder.

Bir kimse rüyada sağ eliyle yemek yediğini görse, o kimse sünnete uyar. Sol eliyle yemek yemek ise düşmana itaat, dosta cefadır.  Bir kimsenin rüyasında yemeği başkasının eliyle yediğini görmesi, o kimsenin namuslu ve kanaatkar olarak Allah’a itimat ve tevekkül ile rızıklandırılmasına işaret eder.

Bazen de rüyayı görenin hasta olmasına, kendisinin yemek yemeden aciz olmasına işaret eder.

Kötü renkli bir yiyecek yediğini görmek, rüya sahibinin kadr ve kıymetinin düşeceğine işaret eder.
Beyaz mantar yediğini görmesi, emre, nehye, işte acele etmeyip itidal üzere olmaya, uzun ömre, hasta için şifaya ve hastalığa işarettir.

Kabak yemek, sünnet-i seniyyeye tabi olmaya, hidayete ve zekaya delildir.
Kuşluk yemeğine davet edildiğini gören kimse, uzak yolculuğa çıkar, öğle yemeğine davet edildiğini gören kimse, sıkıntılardan halas olup rahata kavuşur. Akşam yemeğine davet edilmesi kendisine hile edilmek istenip o’na hile etmeden kendisinin hileyi düşünene hile etmesi ile yorumlanır.

Yemeği yiyip hazmettiğini gören kimse iş ve sanatında haris olur ve çok çalışmaya mecbur kalır.
Bir kimse rüyada kendi etini yediğini görse, o kimse biriktirdiği malından yer.

Bir kimsenin rüyasında başkasının etini çiğ olarak yediğini görmesi, o kimsenin etini yediği kimseyi yada onun akrabalarını çekiştirmesine ve zemmini yapmasına işaret eder.
Pişirilmiş olarak yediğini görmesi ise başkasının sermayesini yemesi ile yorumlanır.

Bu yazımızı beğendiyseniz, bu kategoride yer alan Rüyada Yemek Borusu Görmek başlıklı bir önceki yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir