Bir Bilgi Markası

Rüyada Yer Görmek

Rüyada Yer Görmek Ne Anlama Gelir ?

Rüyada yer görmek, o yerin şeref ve kabiliyetine, madde ve cevherine göre tabir edilir. Mahşer yerini görmek, sırları gizlemeye, fakirlikten sonra zenginliğe, korkudan emniyete ve vaadini yerine getirmeye işaret eder.

Bazen güzel ve bekar hanıma, nasibi az büyük bir rütbeye, tövbe ve hidayete işaret eder. Ekilecek bir araziyi görmek, o arazinin ekilip biçilmesine, ziraatına ve mahsülüne, bolluğuna, kıtlığına, ziraat aletlerine ve ekinciliğe ve o arazide mu’tad olarak biten şeylere ve güzel kokan nebaata işaret eder.

Bilinmeyen bir yeri görmek, anaya, çocuğa, karı ve kocaya, ortağa ve emniyetli miras, ev ve hayvan gibi sahip olduğu şeylere; yatak, sergi, halı ve keçe gibi üzerine oturduğu şeylere işaret eder.

Rüyada yer görmek, zina edenlerin, zamparaların  ve fasıkların evlerine ve her çeşit oyunlarına işaret eder. Yer, söz gezdirip koğuculuk yapan ve sır gizlemeyen kadına işaret eder. Yer, mücadele ve düşmanlığa yahut ilim ve güzel ve düzgün söz söylemeye işaret eder. Yer dünyaya, gökte ahirete işaret eder.

Bazen yer ve gök, Allah’tan başka hiç kimsenin birleştirmeye muvaffak olamayacağı kumalara işaret eder.

Yerin yarıldığını görmek, bid’atların, haram ve kötü olan şeylerin aşikareye çıkması ile yorumlanır. Bazen de yerin yarılması, o yerin iyiliğine, bereketli ve bitek olmasına işaret eder. Yerin, bulunduğu halden uzun ve geniş olması, hapiste olanın serbest bırakılacağına, hamile kadının doğuracağına ve rızka işaret eder. Bir kimsenin rüyasında bir çöle sahip olduğunu görmesi, o kimsenin fakir yahut çocuğu olmayan bir kadınla evlenmesine işaret eder.

Bazen de yer, saltanat sahibi bir hükümdara veyahut ölüm ve hayata, rızka veya o yerde iyi-kötü işleri işleyen kimseye işaret eder. Bir kimsenin rüyasında bir yere sahip olduğunu görmesi, o kimsenin bekar bir kimse olması durumunda evlenmesine ve çocuğunun olmasına, yahut birisine ortak olmasına yada malı ve sırlılığı ile bir kimseye emniyet meydana getirmesine veya mirasa nail olmasına, yahut bir ev kiralamasına veya satın almasına işaret eder. Yada bir binek satın almasına işarettir.

Rüyayı gören hasta ise hastalığından kurtulur ve o yerdeki rızkını alır. Eğer yer geniş, manzarası güzel olursa rüya sahibinin o yerdeki ameli güzel olur. Eğer yer üzerinde hayvan laşesi ve çürümüş kemikler ve diğer pislikler olduğunu görürse, rüya sahibinin o yer üzerindeki ameli kötü olur. Yerin sallandığını görmek, hamile olan kadının çocuğunu düşürmesi ile yorumlanır.

Yerin üzerinde olan şeylerle battığını görmek, Allah’a itaatten gaflete işaret eder.

 

 

 

Bu yazımızı beğendiyseniz, bu kategoride yer alan Rüyada Yeni Doğmuş Çocuk Görmek başlıklı bir önceki yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir